You are here:  / Edukacja / Socjalizm burżuazyjny / Hologramy na legitymację studencką

Hologramy na legitymację studencką

post by related

related post

Hologramy na legitymacje studencka (7)Jak wiadomo nie od dziś Polak jest człowiekiem oszczędnym. Co za tym idzie tam, gdzie na horyzoncie pojawia się możliwość zaoszczędzenia kilku groszy – tam chętnie wyciągamy rękę. Pytanie tylko czy czasem nie wyciągamy ręki po cudze?

Już od kilku lat studenci są w naszym kraju uprzywilejowaną grupą. Nie będę tutaj żartował o dzikich imprezach, które zawsze dziwnym trafem omija Policja, nie będę wspominał o tym wszystkim co dzieje się w akademikach – nie czas to i miejsce. Jedna z największych zalet bycia studentem są zniżki. To oczywiście miłe, że my wszyscy podatnicy składamy się na to, by garstka wybranych dostała coś taniej.

Pomijając wątpliwości dotyczące moralnych aspektów obecnego prawa musimy pamiętać, że czy nam się to prawo podoba, czy też nie takie już jest. Studenci mają zniżki między innymi na przejazdy komunikacją miejską. Aby student mógł skorzystać z przysługującej mu zniżki musi wykazać się aktualną legitymacją studencką.

Od jakiegoś już czasu w internecie panuje prawdziwe polowanie na hologramy na legitymację studencką. Byli studenci chętnie kupują te naklejki, aby jeździć taniej. Czy to „tylko” życiowe cwaniactwo czy  już zwykłe złodziejstwo – ocenę pozostawiam Wam.

Podobne wpisy o edukacji:

Hologramy na legitymację studencką
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)